DYTKO SERWIS   DYTKO SPORT   PAWEL DYTKO  

   Jesienne szkolenie 2011

Początkiem grudnia, nasza szkoła przeprowadziła na Ośrodku Doskonalenia Jazdy Delta, dwudniowe szkolenie dla kierowców z Instytutu Badawczo Rozwojowego Bosmal z Bielska Białej.

Więcej »    

Szkolenie dla firmy KLONEX z Opola

W połowie grudnia na Ośrodku Delta pod Opolem przeprowadziliśmy szkolenie dla 16 pracowników firmy Klonex. W typowo zimowych warunkach uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności i poznawać zasad bezpiecznej jazdy w tym trudnym drogowo okresie. Po raz kolejny dobrą śląska kuchnią ugościł nas pobliski Hotel Urban... 

Więcej »    


Podstrony: 1  2  3  4  5  6  7  8  

Podając swój adres e-mail, będziesz informowany o nowych ofertach.

   

 ProgramW programie szkolenia między innymi:

 

Jazda na trolejach

W samochodzie z zamontowanymi trolejami (małe kółka na tylnej osi pojazdu) uczestnicy szkoły będą mieli okazje nauczyć się jazdy uślizgiem. Przy małej prędkości dokładnie można poczuć moment kiedy „auto ucieka bokiem” a także w jaki sposób operując kierownicą i gazem opanowuje się samochód.

 

Test Stewarda

Na samochodzie z wmontowaną „miską” z piłką tenisową można doskonale potrenować płynne operowanie pedałem gazu i hamulca. Jazdy odbywają się na wytyczonej próbie miedzy pachołkami z pomiarem czasu.

 

Hamowanie i omijanie przeszkody

Na specjalnie przygotowanej macie poślizgowej będzie można doświadczyć jak wydłuża się droga hamowania na śliskiej nawierzchni, odczuć jak działa system ABS oraz w jaki sposób ratować się przed uderzeniem w stojącą przeszkodę.

 

Nadsterowność i podsterowność

Jazda na śliskim zakręcie ma na celu pokazanie uczestnikom jak się zachowuje samochód kiedy zbyt szybko w niego najedziemy, kiedy samochód jest podsterowny ( odjeżdża na zewnątrz przodem), a kiedy nadsterowny ( ucieka tyłem). Instruktorzy pokażą również jak opanować poślizg, jak precyzyjnie należy operować kierownicą w niebezpiecznych sytuacjach.

 

Pokaz pierwszej pomocy

Obowiązkiem każdego kierowcy jest udzielenie poszkodowanym w wypadku drogowym pierwszej pomocy. Niestety niewiele osób wie jak się zachować w takiej sytuacji, jak prawidłowo pomóc ofiarom. Ratownicy medyczni przeprowadzą szkolenie w zakresie pierwszej pomocy z użyciem specjalnych manekinów i urządzeń medycznych.

 

 

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

 Code and design by new4mat.com Administracja